انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

در این قسمت به معرفی مدل های مختلف پروتز سینه و توضیحات تکمیلی در رابطه با این پروتز های سینه پرداخته شده است.

  • پروتز های سالین (آب نمک)

این پروتز های سینه با آب نمک استریل پر شده اند . مزیت بزرگی که این پروتز سینه دارد این است که در صورت سوراخ شدن و لیک کردن پروتز سینه روی هم می خوابد و آب نمک آن جذب بدن می شود که این ویژگی پروتز سینه را کاملا بی خطر می کند. پروتز سینه سالین شکل یکنواخت دارند و استحکام و احساس را به وجود می آورند. گونه ای از پروتز های سالین ساختاری در خود دارند که شکل سینه را طبیعی تر نشان می دهند.پیشنهاد می شود از سن ۱۸ سال به بالا ازین پروتز سینه استفاده شود.

saline

 

  • پروتز های سیلیکونی

این پروتز سینه ها با ژل سیلیکون پر شدند و کمی بیشتر شبیه بافت سینه های طبیعی است . در صورتی که پروتز سینه سواراخ یا پاره شود این ژل به دیواره پروتز می چسبد و از هم فرو نمی پاشد.در صورتی که کسی بخواهد از این پروتز استفاده کند باید ابتدا به پزشک زیبای مراجعه کند تا اطمینان حاصل شود که پروتز به درستی کار می کند که این تست با MRI انجام می شود. پیشنهاد می شود از سن ۲۲ سال به بالا ازین پروتز سینه استفاده شود.

slicone

  • پروتز های gummy bear (پاستیل خرسی)

این پروتز ها به شدت پایدار هستند که گاهی پروتز پایدار هم شناخته می شوند زیرا حتی اگر پوسته ان کاملا بشکند این پروتز باز هم شکل خودش را حفظ می کند. ژل سیلیکونی این پروتز ها ضخیم تر و قوی تر از پروتز های سیلیکونی است همچنین این پروتز سینه سفت تر و پایدار از پروتز های سیلیکونی هستند.این پروتز ها قسمت پایین بزرگ تر و به سمت بالا باریکتر می شوند و در صورتی که یکی از پروتز ها بچرخد شکل نا متعارفی به سینه می دهند که نیاز به روش خاصی برای درست کردن دارد. در جراحی این پروتز شکاف بزرگ تری نسبت به پروتز های دیگر روی سینه باز میکنند.

gummy_bear

 

  • پروتز های گرد

این پروتز ها به دلیل شکل نیم کره ای که دارند سینه را پر تر نشان می دهند و دیگر نگرانی برای چرخش و بوجود آمدن شکل نا متعارف برای این پروتز وجود ندارد.

  • پروتز سینه نرم

نرم ترین نوع پروتز در لمس کردن است همچنین این پروتز در جیب پستانی حرکت دارد که حرکت سینه ها را بسیار طبیعی تر می کند.این پروتز ممکن است نا همواری های قابل لمس یا رویت زیر پوست داشته باشد.

  • پروتز های دارای بافت

این پروتز ها اسکار(جای بخیه) زیادی روی پوست بجا می گذارند ولی حرکت بسیار کمی دارند و از حالت خود خارج نمی شوند.این پروتز شکل ها و نوع های جدید و متنوعی دارد و قدرت انتخاب را بالا می برد.