مقالات

هشدار مقامات بهداشتی ترکیه نسبت به افزایش موارد ابتلا به کرونا در این کشور

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش مرکز پیشگیری و کنترل بیماری های اروپا، ۱۵ کشور اروپایی هم اکنون شاهد افزایش موارد ابتلا به کرونا هستند که ناشی از زیرسویه BA.۵ اُمیکرون است.

به گفته متخصصان، روند افزایشی موارد ابتلا به کرونا در اروپا منجر به افزایش مبتلایان به این بیماری در ترکیه نیز می شود.

"فخرالدین کوجا"، وزیر بهداشت ترکیه نیز هفته گذشته در گفت و گو با خبرنگاران گفت: افزایش موارد ابتلا به کرونا در اروپا معمولا طی سه تا چهار هفته ترکیه را تحت تاثیر قرار می دهد و ما پیش بینی کرده ایم که ترکیه نیز افزایش مشابهی در عفونت ها داشته باشد.

"ودات بولوت"، دبیرکل انجمن پزشکی ترکیه نیز در این باره گفت: در گذشته، بیشتر انواع زیرسویه های ویروس کرونا در ترکیه از شهرهای بندری اروپا می آمدند و این روند ممکن است اکنون نیز تکرار شود. این متخصص همچنین هشدار داد که این بیماری همه گیر به پایان نرسیده است و همراه با آنفلوآنزای فصلی، ممکن است تلفات این بیماری عفونی نیز در ترکیه و سایر کشورها افزایش یابد.

یک پزشک عمومی در آنکارا، پایتخت ترکیه نیز اعلام کرده که از ابتدای هفته جاری بیماران بیشتری با علائم مرتبط با کووید۱۹ برای درمان به مطب وی مراجعه کرده اند.

وی همچنین افزود: حتی اگر هم اکنون واکسن‌های موثر داشته باشیم، ویروس کرونا یک تهدید مقاوم و جدی برای سلامت انسان است و همچنان باعث مرگ و میر می‌شود.

با شروع فصل سرما و بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، بسیاری از متخصصان توصیه می کنند که افراد نسبت به تزریق دُز یادآور واکسن کرونا اقدام کنند زیرا سهل انگاری در این امر موجب افزایش مجدد موارد ابتلا به کووید۱۹ می شود.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، از زمان شروع همه گیری کووید۱۹، ۱۶ میلیون و ۸۷۳ هزار و ۷۹۳ مورد ابتلا به این بیماری و ۱۰۱ هزار و ۱۳۹ مورد مرگ ناشی از عوارض ابتلا به آن در ترکیه به ثبت رسیده است.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا