نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل (پرستار تمام وقت در منزل)

پرستار شبانه روزی سالمند در منزل چه زمانی لازم است؟ همانطور که می‌دانید به مرور زمان و با گذشت سن در افراد، نیازهای سالمندان تغییر می‌کند. کهولت سن باعث می‌شود، انجام برخی از امور روزمره که به ظاهر ساده به نظر می‌رسند، برای سالمندان به یک چالش تبدیل شود و اینجاست که نگهداری از سالمند بصورت شبانه روزی در منزل یا مراقبت تمام وقت معنا پیدا می‌کند. در این مقاله از سایت مرکز خدمات پرستاری مهرپرور بررسی می‌کنیم که پرستار تمام وقت سالمندان در چه شرایطی نیاز است؟ مزایای استخدام نگهدار 24 ساعته سالمند چیست؟ قیمت پرستار شبانه روزی در منزل چقدر است؟ پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

چه زمانی نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل نیاز است؟

اگر والدین سالخورده شما به تنهایی زندگی می‌کنند و شما در تلاش هستید تا نیازهای آنها را برطرف کنید و خود را تحت فشار قرار دهید، پرستاری ۲۴ ساعته در منزل می‌تواند یک راه حل باشد. با استخدام پرستار شبانه روزی می‌توان به سرعت آرامش خاطر را برای سالمند و خانواده وی فراهم کرد. برخی سالمندان در دوره نقاهت بیماری‌ها هستند یا جراحت در حال بهبود دارند و نیاز هست تا از آنان مراقبت ۲۴ ساعته انجام شود. همه سالمندان به طور مداوم نیاز به پرستار شبانه روزی ندارند، گاهی اوقات شما قصد مسافرت دارید و در طول زمانی که در منزل نیستید به پرستار شبانه روزی احتیاج دارید تا سالمند تنها نباشد.

پرستار تمام وقت سالمند | مرکز خدما پرستاری پارسیان مهرپرور سالمندانی که پرستاری ۲۴ ساعته در منزل دریافت می‌کنند، کیفیت زندگی آنها بالاتر به دلایل زیر بالا می‌رود:

 • زندگی در خانه شان برایشان احساس امنیت ایجاد می‌کند.
 • زندگی کردن و پیر شدن در خانه خودشان برایشان رضایت بخش است.
 • آنها همچنان می‌توانند به فعالیت‌ها و سرگرمی‌های مورد علاقه خود ادامه دهند.

پرستار شبانه روزی در منزل چه کاری انجام می‌دهد؟

پرستار شبانه روزی سالمند در منزل سالمند سکونت می‌کند و مراقبت ۲۴ ساعته از سالمند را انجام می‌دهد. پرستاران ۲۴ ساعته برای مراقبت شبانه روزی از سالمندان تعلیم دیده اند. وظیفه کمک به او برای انجام کارهای روزانه ای مانند خواب، استحمام، غذا خوردن و انجام طهارت و یا تعویض پوشک سالمند است که سالمند توانایی انجام آن را ندارد.

اگر سالمند پوشکی دارید و نحوه مراقبت از وی را نمی‌دانید توصیه می‌کنیم مقاله نگهداری از سالمند پوشکی را بخوانید.

پرستار شبانه روزی سالمند چه خدماتی در منزل ارائه می‌دهد؟

برای اعزام پرستار سالمند ۲۴ ساعته مناسب سالمند باید برآورد صحیحی از نیازهای بهداشتی و شخصی وی بعمل آید. خدمات قابل ارائه توسط پرستار شبانه روزی به شرح زیر است :

 • یادآوری و دادن داروهای سالمند
 • مراقبت‌های بعد از عمل در صورت نیاز
 • کمک به حمام و لباس پوشیدن سالمند
 • تهیه غذا برای سالمند متناسب با رژیم غذایی وی
 • کمک به کارهای شخصی سالمند در طول روز و شب
 • در صورت نیاز و درخواست کارفرما انجام خریدهای کوچک منزل
 • انجام تمرین‌هایی برای کمک به بازگشت سلامتی به سالمندان
 • رسیدگی به تمیزی محیط زندگی سالمند و شستن لباس‌ها و ملحفه‌ها
 • در صورت نیاز و درخواست کارفرما همراهی با سالمند برای تفریح بیرون منزل
 • تماس فوری با اورژانس و اطلاع دادن به خانواده سالمند در صورت بروز حادثه
 • همنشینی با سالمند و ایجاد سرگرمی برای سالمند مانند کتاب خواندن، شعر خواندن و…

استخدام پرستار شبانه روزی سالمند | مرکز پارسیان مهرپرور

درخواست پرستار سالمند در منزل تهران

مرکز خدمات پرستاری پارسیان مهرپرور آماده اعزام پرستار سالمند شبانه روزی در منزل جهت رفع نیاز های سالمند شما می‌باشد. کارشناسان ما بر اساس نیاز سالمند و شرایط جسمی وی می‌تواند پرستار شبانه روزی در تهران و حومه (پرستار خانم جهت سالمند و پرستار آقا جهت سالمند) اعزام کند. جهت درخواست پرستار سالمند تماس بگیرید.

راه های ارتباطی

۰۲۱-۴۴۴۴۲۴۱۰ ۰۲۱-۲۲۴۶۷۸۹۹ ۰۲۱-۷۷۷۱۴۷۸۸ ۰۲۱-۸۶۰۳۶۴۳۹ ۰۹۰۲-۱۱۰۵۶۲۲

4 نکته کلیدی استخدام نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

برای برخی سالمندان نگهداری روزانه کفایت نمی‌ کند و به پرستار شبانه روزی سالمند احتیاج است. همه ما نگران سلامتی پدر و مادر سالخورده خود هستیم اما توانایی مراقبت ۲۴ ساعته را نداریم. نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل برای مدت کم یا زیاد بهترین روش نگهداری سالمند برای خواب بهتر و داشتن زندگی سالم‌تر است. نکات مهمی که هنگام استخدام پرستار 24 ساعته باید به آنها توجه کنید به شرح زیر است:

۱. علائم هشدار دهنده نیاز به پرستار شبانه روزی سالمند در منزل

چه موقع باید مراقبت ۲۴ ساعته در خانه را در نظر بگیریم؟ در صورتی که یک یا چند مورد از موارد پایین وجود دارد، سالمند به مراقبت ۲۴ ساعته احتیاج دارد. لیست زیر به شما کمک می‌کند برای استخدام پرستار شبانه روزی تصمیم درست بگیرید:

 • سالمند شب‌ها نمی‌تواند بخوابد و ۲ یا ۳ بار بیشتر بلند می‌شود.
 • در تحرک مشکل دارد و احتمال زمین خوردنش بالا است.
 • سالمند به تازگی از بیمارستان مرخص شده و نیاز به مراقبت ویژه دارد.
 • همسر سالمند یا فرزندان سالمند دیگر توانایی مراقبت از سالمند را ندارند.

۲. فواید خدمات شبانه روزی سالمند (پرستار تمام وقت در منزل)

خدمات شبانه روزی چه فوایدی برای سالمند دارد؟ در پرستاری شبانه روزی، مراقب به صورت ۲۴ ساعته به سالمند توجه دارد. در زمان خواب هم فردی هست که به سالمند رسیدگی کند.

3. راهنمای استخدام پرستار شبانه روزی سالمند

چگونه و چه زمانی می‌شود پرستار سالمند شبانه روزی استخدام کرد؟ مراکز خدمات پرستاری، پرستار سالمند ۲۴ ساعته را بر اساس نیاز شما اعزام می‌کند. اعزام پرستار دائمی سالمند به دلیل فوریت آن عموماً ظرف ۲ روز انجام می‌شود. مراحل اعزام پرستار شبانه روزی سالمند به شرح زیر است :

 • تماس خانواده سالمند و درخواست پرستار یا حضور در محل مرکز و تقاضای مراقب
 • دادن اطلاعات لازم به مرکز و تعیین انتظارات و شرایط نیروی درخواستی
 • اعزام نیرو متناسب با نیازهای شما از طرف مرکز
 • انجام مصاحبه با پرستار و گذراندن ۴۸ ساعت کار بصورت آزمایشی
 • عقد قرارداد با مرکز

وظایف پرستار شبانه روزی سالمند | مرکز پارسیان مهرپرور

مرکز خدمات پرستاری مهرپرور همواره در تلاش است هرچه سریعتر نیروی مراقب را اعزام کند. بسته به نیاز و انتظارات شما، احتمالاً اعزام پرستار ۲۴ ساعته سالمند مناسب شما زمان بیشتری ببرد.

4. وظایف مراکز و موسسات پرستاری از سالمند در منزل

 • موسسات پرستاری از سالمند معتبر شما را تنها نمی‌گذارند، ارزیابی مداوم بخشی از وظایف مراکز خدمات مراقبتی است.
 • شرکت خدمات پرستاری سالمند هر زمان که مراقب شما نتواند در محل حضور داشته باشد پرستار مقطعی جایگزین می‌کنند.
 • مراکز پرستاری از سالمند در صورت عدم توافق برای ادامه همکاری شما و نیرو، پرستار جایگزین می‌کنند.

هزینه و قیمت پرستار تمام وقت در منزل

حقوق پرستار ۲۴ ساعته سالمند از هزینه اقامت سالمند در مراکز پرستاری از سالمند ارزانتر می‌شود. خانه سالمندان، هزینه زیادی برای یک خانواده با وضعیت اقتصادی متوسط دارد. برخی سالمندان حقوق بگیر هستند و این حقوق بخشی از مخارج آنان را جبران می‌کند. هزینه پرستار شبانه روزی سالمند به شرح جدول زیر است:

قیمت پرستار شبانه روزی در منزل و هزینه نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل تهران (سال 1402)

در صورت وجود شرایط اختصاصی در قیاس با شرایط مندرج در جدول، تعرفه ها متناسب با تفاوت شرایط، تغییر خواهد کرد.

وضعیت سالمند و خدمات مورد نیاز سالمندان
قیمت پرستار شبانه روزی در تهران در منزل (تومان)
همدم سالمند سالم – خانم 11.000.000
همدم سالمند سالم – آقا 11.500.000
تعرفه خدمات مازاد مورد نیاز سالمندان
انجام آشپزی و امور منزل 2.000.000
کمک به تحرک سالمند 2.000.000
تغییر پوزیشن سالمند 2.000.000
بی تحرکی + تعویض پوشک 2.000.000
بی تحرکی + گذاشتن لگن 2.000.000
تغذیه از طریق گاواژ 2.000.000
تخلیه کیسه سوند 2.000.000
انجام ساکشن 2.000.000
– حقوق پایه ماهیانه مرکز بر اساس میزان 8 ساعت کار در 5 روز هفته (شنبه تا چهارشنبه) می‌باشد. (حقوق ماهیانه خدمت یک روز در هفته 40 درصد حقوق پایه مرکز، 2 روز در هفته 55 درصد حقوق پایه مرکز، 3 روز در هفته 70 درصد حقوق پایه مرکز، 4 روز در هفته 85 درصد حقوق پایه مرکز و 5 روز در هفته 100 درصد حقوق پایه مرکز است.) در ازای افزایش روز پنجشنبه 15 درصد به حقوق پایه اضافه خواهد شد.
– در صورت بالا بودن وزن سالمندی که تحرک ندارد حقوق 600 هزار تومان بالاتر اعلام می‌شود.

توجه : تعرفه ها بنا به تغییر شرایط بروزرسانی خواهد شد. در صورت نیاز برای اطلاع از قیمت پرستار تمام وقت دقیق می‌توانید با مرکز مهرپرور تماس بگیرید.

اهمیت پرستار تمام وقت در منزل

پرستار تمام وقت در منزل، اهمیت زیادی در حفظ سلامت و راحتی عزیزان دارد. این نوع مراقبت به آن‌ها این امکان را می‌دهد که در محیط خانگی خود با اطمینان و احترام به حریم شخصی‌شان، به مراقبت‌هایی که نیاز دارند دسترسی داشته باشند.

پرستار شبانه روزی سالمندان | مرکز پارسیان مهرپرور

حقوق پرستار شبانه روزی سالمند و مراقب سالمند 24 ساعته در منزل سال 1401

با توجه به افزایش نرخ خدمات پرستاری و مراقبت در منزل در سال 1402 جداول تعرفه ها در بخش قبل بروزرسانی شده اند و برای دستیابی به هزینه پرستار و مراقب سالمند در منزل در سال 1401 با کسر 28 درصد تعرفه ها می‌توانید به دستمزدهای پرستار و مراقب سالمند در منزل سال 1401 نیز دسترسی داشته باشید.

استخدام پرستار سالمند در منزل تهران (استخدام پرستار شبانه روزی برای بیماران)

در صورتی که شما پرستار سالمند هستید و تمایل دارید با مرکز مهرپرور همکاری کنید، همین حالا با همکاران ما در مرکز تماس بگیرید. همچنین مطالعه مقاله استخدام پرستار کودک و سالمند در تهران را به شما توصیه می‌کنیم.

پرستار شبانه روزی سالمند سکته مغزی

سکته مغزی از مسائلی است که ممکن است هر کدام از ما با آن مواجه شویم. بیشترین نتایج حاصل از توانبخشی در طی سه تا شش ماه اول پس از بهبودی حاصل می‌شود. مطلب مهم این است که با گذشت زمان و سپری شدن این مرحله طلایی، سالمندان اغلب وارد مرحله افت می‌شوند. نگهداری از این قشر کار دشواری است. نیاز های متفاوت، مشکلات حرکتی، بهانه گیری های مختص این سن از جمله مواردی است که نیاز به پرستار سالمند و پرستار بیمار در منزل را افزایش می‌دهد. اگر پرستاری و مراقبت از بیماران سکته مغزی در منزل را به مرکز ما و پرستاران ما بسپارید، مراقبت اصولی و درست از همان ابتدا بسیار روی روند بهبود بیمار سکته مغزی تاثیر می گذارد.

پرستار شبانه روزی سالمند مبتلا به پارکینسون

بیماری پارکینسون یک اختلال مغزی پیشرونده است که معمولاً افراد بالای ۵۰ سال را درگیر می‌کند. شناخت، درمان و روش‌های مراقبت از سالمندان پارکینسونی اهمیت دارد. مراقبت از سالمندان مبتلا به بیماری در سلامت و بهبود سالمند، نقش اساسی دارد. اهمیت این نگهداری زمانی بیشتر است که از سالمند در منزل نگهداری می‌شود. اگر برای مراقبت از بیمار یا سالمند مبتلا به پارکینسون خود به کمک احتیاج دارید، می توانید از خدمات پرستار تمام وقت سالمند استفاده کنید.

پرستار شبانه روزی سالمند برای مراقبت از بیماران آلزایمری

بیماری آلزایمر یک بیماری پیشرونده می‌باشد. یعنی به مرور زمان، عوارض آن بخصوص در سالمندی بیشتر و بیشتر می‌شود زیرا بیماری، سلول‌های بیشتری از مغز را درگیر می‌کند و از بین می‌برد. مراقبت از بیماران آلزایمری از نظر فیزیکی و احساسی طاقت فرسا است. اگر شما و سایر اعضای خانواده تان شرایط مراقبت از عزیز مبتلا به آلزایمرتان در منزل را ندارید مرکز خدمات پرستاری مهرپرور می‌تواند به شما در زمینه استخدام پرستار سالمند آلزایمری کمک کند.

پرستار شبانه روزی برای بیمار بی تحرک

مراقبت از سالمندان بستری در منزل یک وظیفه حساس و مهم است که نیازمند برنامه‌ریزی، توجه و مهارت‌های ویژه است. پرستاری از سالمندی که تحرک ندارد کار دشواری است. نیاز به رسیدگی برخی از ایشان به دلیل عدم تحرک دشوار تر نیز خواهد بود.به خاطر داشته باشید که مراقبت از سالمندان بستری در منزل نیازمند توجه و تعهد طولانی‌مدت است. ممکن است در مواجهه با چالش‌ها و استرس‌هایی قرار بگیرید، بنابراین حمایت اجتماعی و خودمراقبتی نیز بسیار مهم است. همچنین، هرگز تردید نکنید که در صورت لزوم از منابع موجود در جامعه و متخصصان مشورت بگیرید. در زمینه مراقبت از سالمندان بستری در منزل مرکز خدمات پرستاری پارسیان مهرپرور به شما استفاده از پرستاران سالمند متخصص که دارای مهارت لازم و کافی هستند را پیشنهاد می‌دهد.

پرستار روزانه سالمند یا پرستار شبانه روزی در منزل؟

یکی از گزینه های نگهداری سالمند در منزل تهران، پرستار روزانه سالمند است که می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای فراهم کردن مراقبت‌ نیمه وقت سالمندان باشد. در یکی از مقالات، سایت مرکز خدمات پرستاری پارسیان مهرپرور به بررسی نیازها، فواید، و تأثیرات مثبت پرستار روزانه بر سلامتی سالمندان پرداخته شده است.

پرستار 24 ساعته سالمند | مرکز خدمات پرستاری پارسیان مهرپرور

پرستار روزانه سالمند : تفاوت آن با پرستار نیمه وقت سالمند + قیمت پرستار روزانه ۱۴۰۲

سوالات متداول در خصوص پرستار تمام وقت در منزل

 • آیا پرستار شبانه روزی برای تمامی نیازهای سالمندان مناسب است؟

بله، پرستار شبانه روزی به دلیل تخصص و تجربه‌اش، قادر به ارائه مراقبت‌های متنوعی برای تمامی نیازهای سالمندان است. از مراقبت‌های پزشکی تا حمایت روحی، این پرستاران توانمندی‌های لازم را دارند.

 • آیا پرستار شبانه روزی مهارت‌های اورژانسی دارد؟

بله، پرستاران شبانه روزی به طور معمول دارای مهارت‌های اورژانسی نیز هستند. آن‌ها می‌توانند در مواقع اضطراری و وقوع حوادث، اقدامات مناسب انجام داده و به سالمندان کمک کنند.

 • آیا پرستار تمام وقت در منزل به مراقبت از بیماری‌های خاص سالمندان می‌پردازد؟

بله، پرستاران شبانه روزی با توجه به تخصص خود، قادر به مراقبت از بیماری‌های خاص سالمندان می‌باشند. آن‌ها با رعایت دستورات پزشکان و ارائه مراقبت‌های لازم، به بهبود وضعیت سلامتی سالمندان کمک می‌کنند.

 • آیا پرستار تمام وقت در منزل به مراقبت از بیماری‌های روانی سالمندان نیز می‌پردازد؟

بله، پرستاران شبانه روزی به مراقبت از بیماری‌های روانی و اختلالات روحی نیز پرداخته و با ارائه حمایت و مشاوره، به بهبود روحی و روانی سالمندان کمک می‌کنند.

 • آیا مراقبت ۲۴ ساعته را می‌توان به مراقبت روزانه سالمند تغییر داد؟

سالمند شما احتمالاً به دلیل ترخیص از بیمارستان نیاز به نگهداری ۲۴ ساعته داشته باشد، اما بعد از بهبود نسبی نیاز داشته باشید که در زمان‌های کوتاهتری پرستار داشته باشید. در این شرایط حتی می‌تواند پرستار شبانه روزی مقطعی استخدام کنید. به این معنا که بجای هر روز هفته، هفته‌ای ۳ تا ۲۴ ساعت نیرو داشته باشید. حتما با مرکز پرستاری سالمند این مسئله را عنوان کنید.

خلاصه مطلب نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل تهران

پرستار شبانه روزی سالمند با تخصص، تجربه، و دانش خود، نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت و رفاه سالمندان ایفا می‌کند. با ارائه مراقبت‌های پزشکی، حمایت روحی، و کمک در فعالیت‌های روزانه، این پرستاران به سالمندان احساس اهمیت و مراقبت می‌کنند و آن‌ها را در ایجاد یک زندگی سالم و معنوی حمایت می‌کنند. پرستار تمام وقت در منزل با ارائه خدمات حرفه‌ای و شخصی، به عزیزان این امکان را می‌دهد تا با اطمینان در محیط آرام خانه‌شان به مراقبت‌هایی که نیاز دارند دسترسی داشته باشند. این نوع مراقبت به آن‌ها احساس مراقبت و توجه می‌کند و بهبود کیفیت زندگی را تحقق می‌دهد. نگهداری از سالمند در تهران همیشه از نیازهای خانواده های تهرانی می‌باشد که مرکز مهرپرور، پرستار 24 ساعته سالمند، پرستار سالمند در تهران بصورت روزانه و پرستار نیمه وقت سالمند، اعزام می‌کند. برای استفاده از خدمات پرستاری شبانه روزی تهران با کارشناسان مرکز ما تماس بگیرید.

راه های ارتباطی

۰۲۱-۴۴۴۴۲۴۱۰ ۰۲۱-۲۲۴۶۷۸۹۹ ۰۲۱-۷۷۷۱۴۷۸۸ ۰۲۱-۸۶۰۳۶۴۳۹ ۰۹۰۲-۱۱۰۵۶۲۲

نوشته پرستار شبانه روزی سالمند : پرستار 24 ساعته + قیمت پرستار شبانه روزی در منزل تهران اولین بار در پارسیان مهرپرور | پرستار سالمند , پرستار کودک. پدیدار شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *